събота, 8 май 2010 г.
Сладкиш Вахау
Продукти
блат
4 яйца
140 г захар
50 г брашно
1/2 ч.л. бакпулвер
50 г ситно натрошен натурален шоколад или шоколадов чипс
3 с.л. галета
140 г смлени бадеми
1 ванилия
крем
500 мл пълномаслена сметана
120 г захар
3 ч.л. нес кафе
1 ванилия
Приготвяне
* Разбийте на пухкав крем яйцата и захарта. Пресейте брашното заедно с бакпулвера и ванилията и го смесете с галетата и шоколада. Прибавете го към яйчната смес и накрая добавете и бадемите.
* Покрийте дъното и стените на тортена форма с хартия за печене. Сипете вътре тестото,загладете и изпечете в предварително загрята на 180*фурна.
* Разбийте сметаната и захарта на твърд сняг. Прибавете кафето и ванилията и разбийте още малко докато кафето се разтвори напълно.
* Разрежете хоризонтално блата на две части и сипете половината крем между тях. Останалият крем шприцовайте отгоре и гарнирайте сладкиша с кафе или какао.
Благодаря на Драго за превода на рецептата. Сладкиша е много лек и вкусен, подходящ за следобедното ви кафе.Аз направих два отделни сладкиша от това количество. На снимките виждате,че от едната част блат и половината крем се получава чудесен сладкиш. Рецептата е от книга на др.Йоткер.
вторник, 4 май 2010 г.
Хрупкави патладжанени рулца на фурна
Продукти
1 патладжан
тънки резени шунка
бяло саламурено сирене
босилек
брашно
1 яйце
галета от пресен хляб
50г настърган кашкавал
Приготвяне
* Нарежете патладжана по дължина на тънки филийки без да го белите. За ваше удобство ползвайте ренде за рязане на чипс,ако разполагате с такова. Намажете филийките от двете страни с малко олио и леко ги запечете в тиган - грил или на скара. Не е нужно да изкисвате патладжана в солен разтвор,ако е от холандските сортове. Те са с много ниско съдържание на соланин и не горчат. А в момента на пазара се продава само такъв патладжан.
* Върху всяка филийка патладжан сложете малко шунка,лист пресен босилек (или намажете малко готово песто) и натрошено сирене. Завийте всичко на стегнато рулце и посолете.
* Панирайте рулцата в брашно,разбито яйце и накрая в галетата,смесена с кашкавала. Подредете ги в тава,покрита с хартия за печене и леко ги напръскайте с олио. Изпечете рулцата в предварително загрята на 200*фурна до порозовяване.
* Галетата от пресни хлебни трохи е по-лека и хрупкава,затова я предпочитам при печене. Ще стане още по-вкусно,ако я овкусите с пармезан,вместо с кашкавал,както и ако и добавите различни подправки по ваш вкус.
* Сервирайте патладжанените рулца с доматен сос и студена бира. Наздраве!
.
Абонамент за:
Коментари (Atom)


