събота, 9 април 2011 г.
Топла пилешка салата
Продукти за 4 салати
1 салата айсберг
1 малка зелена салата
4 стръка зелен лук
4 стръка пресен копър
1 малка тиквичка
2 зелени чушки
1 краставица
Дресинг
сок и настъргана кора от 1 лимон
1 каф.ч. вода
4 с.л. зехтин
сол и бял пипер на вкус
За зеления сос
1 връзка копър
1 връзка магданоз
няколко стръка целина
2 стръка пресен чесън
4 с.л.зехтин
1 каф.ч. вода
сол на вкус
600г бяло пилешко месо
Приготвяне
* Накъсайте двата вида салата в 4 големи чинии. Добавете зеленчуците, нарязани на пръчици. Разбъркайте съставките за дресинга и залейте салатите.
* В тесен и дълбок съд сложете всички продукти за зеления сос и пасирайте с пасатор.
* Нарежете пилешкото месо на късчета, залейте ги със соса и разбъркайте добре. Изпържете месото в малко олио на силен огън за 5-6 минути.
* Поднесете салатата с топлото месо и подходящо питие. Да ви е сладко!
Сосът е изключително ароматен и вкусен. Може да приготвите по-голямо количество и да го съхранявате в затворен съд в хладилника. Подходящ е за риба, спагети и салати. Много приятно става, ако замените чесъна с мечи лук ( левурда).
сряда, 6 април 2011 г.
Песто от сушени домати
Продукти
100г сушени домати
200 мл зехтин
1 с.л. балсамов оцет
2 с.л.кедрови ядки
2 с.л. настъргано сирене Пармезан
2 скилидки чесън
сол и черен пипер на вкус
Приготвяне
* Накиснете доматите в гореща вода за половин час или докато омекнат. Изстискайте ги добре с ръце от водата и ги сложете в тесен и дълбок съд. Прибавете всички останали съставки и пасирайте с пасатор до желана от вас гладкост. Специално това песто аз го харесвам повече, когато се усещат парченца домати и ядки. По принцип може да сложите и босилек, въпрос на вкус е. Аз го предпочитам точно такова за да може да изпъкне основно аромата на доматите.
Абонамент за:
Коментари (Atom)



